Başlangıç Anne Ve Çocuk Çocuk Gelişimi Abartılı sevgi çocukları bencil yapıyor

Abartılı sevgi çocukları bencil yapıyor

2 min read
0
0
626

Çocuk gelişim uzmanları, çocukların belirli dönemlerde hayatla ilgili gerekli deneyimleri edinememeleri durumunda hayata ve çevreye uyum sağlamakta güçlük çekebildiklerini ifade ediyor.

Abartılmış sevgi ve aşırı koruyucu tavırla büyütülen çocuklar sosyal hayata gereğince hazırlanamıyor.  Ailenin aşırı hoşgörüsü, sevgisi ve çocuğa olan düşkünlüğü çocuğu bencil yapıyor

Böyle bir çocuğun kendini dünyanın merkezi olarak göreceğini kaydeden Uzmanlar, “Bu tarz çocuklar daima dikkat çekmeye ve etrafındaki kişileri kendi emri altında tutup, hizmet ettirmeye çalışır. Arkadaş çevrelerinde lider olmadığı zamanlar dışlanırlar. Çocuk kendini topluma kabul ettirmek için zaman zaman isyankâr davranışlar da sergileyebilir.” diyorlar. Uzmanlar, “Çocukların girişimci, olgun ve sosyal bir kişi olması için imkân sağlamalıyız. Çocuklar kendi ayakları üzerinde durabilmeli.” şeklinde belirtiyorlar.

Güzel bir geleçek bekledigimiz çocuklarımızı gerek sosyal hayata gerek okul hayatına, çevresine uyumlu bir insan haline getirmek bizlerin yani evebeyinlerin görevi çocuklarımızı illaki sevecegiz. yukarıda belirtilen kriterlerin dışına çıkılmamalı Hadigir Yaşam portalı olarakdan; mutlu aile mutlu çocuk sloganı diyoruz ve toplumda paylaşımcı aktif çevrei tarafından dışlanmayan bireyler yetişmek için temeli çocukluktan atacagımızın bilincinde oldugumuz için bu kurallar çok önemli herkese başarılar Arkadaşlar.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Çocuk Gelişimi


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *

Check Also

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin!

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin! Yoksa siz de “Eşimi çok seviyorum; ama bu sevg…