Başlangıç Anne Ve Çocuk Çocuğunuzun karnı mı ağrıyor?

Çocuğunuzun karnı mı ağrıyor?

2 min read
0
0
921

Çocuklar sağlıklı bir bünyeye sahip olsalar bile, mikroplar vücuduna girebilir ve idrar kesesinde çoğalabilir. İltihaplanma, çoğu defa sadece idrar kesesinde sınırlı kalır. Ancak bazı durumlarda böbreklere kadar da yayılabilir. Bunu önlemek için çocuğunuzu zamanında uygun antibiyotiklerle tedavi ettirmeniz gerekiyor. Böbreklerin ve idrar yollarının iltihaplanması, çocuklarda, özellikle de kız çocuklarında sık rastlanan bir durum.

Çocuklarda böbrek rahatsızlıkları genellikle bademcik ve cilt iltihaplarından sonra görülüyor. Hastalık, kanlı idrar ve göz kapaklarında, yüzde, bacaklarda şişlik ile kendini belli ediyor. Bu nedenle çocuğu böbrek rahatsızlıklarından korumak için önce toplumda bademcik iltihaplarını azaltmak gerekli. Böylece kısa süreli iltihapların, hiç belirti göstermeden de vücuda sinsice yerleşen müzmin hastalıklara dönüşmesi engellenebilir.

Çocuklarda hastalık şu belirtilerle kendini gösteriyor: Çok su içip, çok idrara çıkma, idrar yanması, idrar kaçırma, ateş, kilo alımının ve büyümenin duraksaması, halsizlik, solukluk, iştahsızlık, tekrarlayan kusmalar, kırmızı veya kahverengi idrar, göz kapaklarında, yüzde, bacaklarda şişme, karın ağrısı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Anne Ve Çocuk


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *

Check Also

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin!

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin! Yoksa siz de “Eşimi çok seviyorum; ama bu sevg…