Başlangıç Sağlıklı Yaşam Diyet Diyette Tatlı İsteginizi Yenin

Diyette Tatlı İsteginizi Yenin

4 min read
0
0
1,233

Kimi insanlar için tatlı çok önemlidir ve basit basit vazgeçemezler. Tatlıyı kendinize sağlıklı ve yararlı görebilirsiniz yalnız tatlı aslında bu kadar masum değildir. Tatlı talebinize dilerseniz son verebilirsiniz veya azaltabilirsiniz. Eğer tatlıdan basit basit vazgeçemeyeceğiniz ve tatlının yerini hiçbir şeyin alamayacağını düşünüyorsanız o zaman tatlının yerine bir şeyler koymaya çalışarak işe başlayın.

İlk önce meyvelerden başlayabilirsiniz. Tatlı istediğiniz olduğu zaman bunu meyvelere yöneltin. Hangi meyveyi yerseniz tatlı talebinizin azalacağını düşünün ve buna göre o meyveyi seçin. Bu hususta birkaç ufak oyunlarla tatlı meyvelere daha ağırlık vererek tatlı talebinizi bastırmış olursunuz hem de tatlının zararlarından çok meyve ile sağlıklı beslenirsiniz. Yani bir taşla iki kuş vuracağınızı hesaplayın.

Tatlı İsteğiniz Nasıl Bastırılır

Kendinizi fazlasıyla meyvelere yöneltebilirsiniz. Mesela belirli bir meyveyi göz önüne koyun canınız tatlı istediğinde de istemediğinde de bu meyveleri tüketin. Hem canınız artık bir şey yemek istemez hem de tatlı talebiniz azalmış olur. böylelikle tatlının zararlarından biraz olsun kurtulursunuz.

Canınız bilhassa sıcak havalarda dondurma yemek isteyebilir. Kendinizi çok fazla geri çekmeyin sıcaklarda dondurma yiyin yalnız abartamamak kaydıyla. Ölçünüzü her zaman bilin çoğu zaman dondurma yerine soğuk meyvelere ağırlık verin ancak tatlıdan uzak durun. Tatlının yanı sıra tatlı hamur işlerinden de uzak durmanızı öneririz. Poğaça, tatlı çörek vs.. yemeklerden de elinizden geldikçe vazgeçin ve kendinizi sınır koyun. Bunarın yerine meyveli yoğurtlar tüketerek tatlı talebinizi azaltabilirsiniz.

Kahvaltının günün en önemli öğünüdür. Bu yüzden kahvaltıda yedikleriniz oldukça önemlidir. Düşünün bir kahvaltıda tüketebileceğiniz birçok tatlılardan uzak durarak değişik enerjik ve daha tatlı oranı az olan besinlere müracaat edebilirsiniz. Mutfağınızın en gözde olan yerine netlikle bir meyve tabağı bulundurun. Bunlar kalorisi düşük yalnız tatlı arzularıne son veren tarzda meyveler olursa sizin için daha yararlı ve sağlıklı olacaktır. Akşam yemeği için dışarı çıkmayı ve hoş bir mekan da yemek yemeyi planlamış olabilirsiniz. Burada da yemeğinize dikkat edin ve planınızın dışına çıkmayın. Ve önünüze gelen tatlılardan uzak durun.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Diyet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *

Check Also

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin!

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin! Yoksa siz de “Eşimi çok seviyorum; ama bu sevg…