Kategoriler
Makyaj

Doğal Makyaj’ın Sırları Nelerdir

Makyaj malzemelerinin basitçe uygulanması, yüzünüzün pürüzsüz bir görünüm kazanması için ilk prosedür cilt temizliğidir. Cilt türünüze makul bir ürünle cildinizi temizleyip kuruması için bekleyin.

Temizlenmiş cildinize, makyajın kalıcı olmasını sağlarken cilt sağlığını da koruyacak türde cildinize makul nemlendirici bir krem sürün. Kremin cilt tarafından emilmesi için bekleyin.

Cildinizdeki hataları izleriı gizlemek, renk farklılıklarını kapamak için yüz ve boyun bölgenize sünger sayesinde fondöten sürün. Fondöten renginde seçim yaparken cilt renginizden bir ton açık veya bir ton koyu olmasına özen gösterin. Fondöteni gözaltlarına, burun çevresine ve çene çizgisine dikkatlice sürün. Eğer makyajınızda göz farkı kullanacaksanız kalıcı olmasını sağlamak için göz kapaklarınıza fondöten uygulayın.

Göz makyajı yaparken amacınız gözlerinizi olmasından daha büyük göstermekse siyah, gri veya kahverengi tonlarında göz kalemini; göz kapağınızda kirpik çizgisinin hemen üstüne kalın bir çizgi durumunda çekin. Gözlerinizi olmasından ufak göstermek istiyorsanız; yalnızca gözlerinizin alt bölümüne, kirpik çizgisinden içeri doğru ince bir çizgi durumunda sürün.

Göz kaleminin doğal ve sade görünmesi için ufak bir fırçayla üzerinden birkaç defa geçin. Bu sayede gözlerinizin buğulu görünmesini de sağlamış olacaksınız.

Göz kapaklarınızın üzerine açık kahverengi tonlarında far sürüp dağıtın.

Göz makyajının son adımını rimelle tamamlayın. Kirpik diplerinden başlayarak dikkatlice rimel uygulayın. Rimel fırçasının temiz olmasına dikkat edin. Kirpik uçlarında biriken topaklanmış rimeli temizlemek için temiz, kuru bir diş fırçasından yardım alabilirsiniz.

Elmacık kemikleri, burun ve alnınıza pembe tonlarında allığı büyük fırçayla uygulayın. Boyun bölgenizle renk farklılıklarını yok etmek için az miktarda allık sürüp dikkatlice dağıtın.

Ruj fırçası sayesinde allığınızla aynı tonlarda ruju dudaklarınızı uygulayın. Allıkla aynı tonlarda ruj kullanmak makyajınıza doğallık kazandıracaktır. Eğer dudaklarınızı vurgulamak istiyorsanız; kırmızı, fuşya gibi canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir