Başlangıç Anne Ve Çocuk Kadınlarda Düşük Belirtileri Ve Nedenleri

Kadınlarda Düşük Belirtileri Ve Nedenleri

4 min read
0
0
804

Kadınlarda Düşük Nedenleri Ve Belirtileri

2
Kadınlarında ruh hallerini, enerji düzeylerini, cinsel dürtülerini artırmak ve vücut işlevlerinin problemsiz bir biçimde çalışmasını sağlamak için az bir miktarda testosteron hormonuna ihtiyaçları vardır…
Bir kadındaki sağlıklı testosteron seviyeleri bunun yanı sıra zihinsel sağlığını güvenliğini sağlamak ve sağlıklı kemiklerin güçlenmesi ile büyümesini desteklemek içinde gerekmektedir.

Kadınlarda testosteron hormonu yumurtalık ve böbrek üstü bezleri tarafından üretilir. Hormonun seviyesi doğal olarak buluğ ve gebelik sırasında artar. Yaşlanma ve menopoz başlangıcı ile azalır. Ancak, testosteron hormonundaki ani bir düşüş bir kadının libidosunu (cinsel dürtülerini), enerji seviyelerini ve ruh halini etkileyebilir.

Kadınlarda düşük testosteron hormonu eksikliğinin ortak belirtileri nelerdir?

1. Yorgunluk – Bu yorgunluk çeşitli biçimlerde tezahür edebilir. Örneğin; sabahları yataktan kalkmak için yeterli enerjiyi bulamamak ya da gün boyunca enerji eksikliği gibi yada geceleri yeterli uykuyu almaya rağmen gün içerisinde de şekerlemeler yapmak…

2. Kesintiye uğramış uyku – Kadınlarda testosteron düzeyinin düşüklüğü uyku düzeni nettiye uğratabilir. Örneğin; etkilenen kadınlar uykusuzluk, uyku apnesi nöbetleri veya gece boyunca sıklıkla uyanma ve diğer uyku sorunlulukları ile mücadele etme gibi durumlardan muzdarip olabilirler.

3. Kilo alma – Kilo alımı genelde düşük testosteron seviyelerinden etkilenen kadınlarda kendini gösteriyor.

4. Libido azalması – Testosteron düşüklüğü kadınlarda daha ani ve aşırı cinsel değişikliklerin görülmesine neden olmaktadır. Cinsel dürtülerin azalması, cinsel birleşmede acı hissetme, vajinal kuruluk ve cinsel ilgisizlik belirtileri testosteron hormonunun eksikliğinden kaynaklanabilir.

5. Depresyon – Depresyon, ruh durumundaki değişimler ve diğer açıklanamayan duygusal belirtiler azalmış testosteron seviyelerinin nedenlerinden olabilir.

6. Osteoporoz -Zaman içinde yavaş yavaş gelişen kemik bozulması da kadınlarda ki düşük testosteron belirtilerinin sonuçlarından biridir.

7. Düzensiz adet zamanları – Testosteron hormonundaki ani düşüş menstruasyon değişikliklerine yol açabilir.

8. Anksiyete – Testosteron ruh ve nöropsikiyatrik regülasyonunda önemli bir rol oynar. Hormonal dalgalanmalar beyin kimyasında değişikliklere yol açabilir.

9. Saç Dökülmesi – Saç dökülmesi düşük testosteronun daha resim belirtilerinden biridir.

10. Anorgazmi – Anorgazmi veya orgazm olamama durumu testosteron seviyeleri düşen kadınlarda ortak belirtilerden biridir.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Anne Ve Çocuk


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *

Check Also

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin!

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin! Yoksa siz de “Eşimi çok seviyorum; ama bu sevg…