Başlangıç Sağlıklı Yaşam Kalça kilolarından kurtulmak için 5 hareket yeter

Kalça kilolarından kurtulmak için 5 hareket yeter

3 min read
0
0
1,054
Özellikle kadınların kilo açısından en çok yakındığı vücut kısmı kalçalardır. Kimi buradaki yağları eritmek kimi de daha dik ve sıkı görünen kalçalara sahip olmak ister. Evde ya da ofiste yapabileceğiniz birkaç kolay egzersizle kalçalarınız kolayca forma girebilir.

BİRİNCİ EGZERSİZ: Dizler hafif karna çekilmiş pozisyondayken yan yatın. Üstteki bacağı 10-15 cm kadar açın. Ancak kalçanın geriye gitmemesine ve ayakların bitişik olmasına dikkat edin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. (30 tekrar)

İKİNCİ EGZERSİZ: Yan yatışta bacağınızı öne düz bir şekilde uzatabildiğiniz kadar uzatın, yere koymadan arkaya doğru uzatabildiğiniz kadar uzatın. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. (30 tekrar)

ÜÇÜNCÜ EGZERSİZ: Emekleme pozisyonundayken bir bacağınızı dümdüz uzatın. Daha sonra dizinizi 90 derece bükün. Ayak tabanınınız ile tavanı itin. Aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın. (30 tekrar)

DÖRDÜNCÜ EGZERSİZ: Yüz üstü pozisyonda önkollarınızı parmaklarınız karşıyı gösterecek şekilde yere koyun. Sırasıyla göğsünüzü, kalçanızı ve dizinizi yerden kaldırın. Önkollarınız ve ayaklarınız üzerinde 20 saniye durun. Bir sonraki gün de 20 saniye durun. Daha sonra bu hareketi 2 günde bir 10 saniye artırın.

BEŞİNCİ EGZERSİZ: Sırtüstü pozisyondayken dizler bükülü ayaklar yerle temas halinde iken dizler arasına küçük bir rulo havlu yerleştirilir. Rulo sıkılarak kalça dümdüz yukarı kaldırılır. Sonra kalçayı hafifçe aşağıya bırakın ancak yere değmeden tekrar dümdüz kaldırın. Bu sırada dizlerinizin arasındaki ruloyu sıkmaya devam edin. (30 tekrar)
Hadigir.Com Kadın Yaşamı

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Sağlıklı Yaşam


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *

Check Also

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin!

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin! Yoksa siz de “Eşimi çok seviyorum; ama bu sevg…