Başlangıç Sağlıklı Yaşam Diyet Kilo Vermenizi Sağlayan Diyetler

Kilo Vermenizi Sağlayan Diyetler

5 min read
0
0
1,005

Kadın ve erkeklerin ortak problemlerin’den biridir kilo. Çoğumuz için diyet, pazartesi başlayıp çarşamba biten talihsiz deneyimlerden ibarettir. Bu tabuları yıkıp sağlıklı ve kalıcı kilo vermek isteyenlerin dikkatle okuyup programlarını öneriyorum. Kilo vermek için yapılması gereken ilk şey kendinizi psikolojik olarak hazırlamaktır. Kendinize güvenin ve kilo vermeye kararlı olun.Bunu başardığınızda en önemli adımı atmış oluyorsunuz.

İşte uygulaması basit, oyun haline getirip zevkle deneyeceğiniz ipuçları:

BOL SU İÇİN: Normalde içtiğiniz su miktarını çoğaltın. Günde en az 8 bardak su içerek işe başlayabilirsiniz. Eğer böyle bir alışkanlığınız yoksa yanınızdan ufak bir su şişesini ayırmayın, bu şişeyi her gördüğünüzde içmek aklınıza gelecektir
AZ YİYİN: Kilo vermek isteyenlerin düştüğü yanılgılardan bir tanesi de çok sık yemek Yemenin kilo verdirmeyeceği inancıdır. Başlı başına yanlış olan bu bilgiyi unutup sık ve az yemeği alışkanlık haline getiriyoruz. Mideyi boş bırakmamak metabolizmanızın hızlı çalışmasına neden olur. Bu nedenle az az ve sıklıkla yemelisini.

KAHVALTIYI ASLA ATLAMAYIN: Hiçbir zaman kahvaltıları atlamayın. Light yoğurdun içine muz dilimleyin. Pişirmiş olduğunuz yulafın içine kuru üzüm koyup yemeyi tercih edin.

ABUR CUBURA VEDA EDİN: Sinemaya gidin, yürüyüş yapın, kendinizi bir Romanın içinde hayal edin ve şekerleme yapın. Ne yaparsanız yapın, yeter ki buzdolabından uzak durun.

VUCUDUNUZU TANIYIN: Hangi yiyeceklerin metabolizmanıza zarar verdiğini hangilerinin hızlandırdığını bilirseniz basit kilo verebilirsiniz.

HIRS YAPIN: Bir türlü kilo veremiyorsanız beğendiğiniz bir elbisenin bir beden küçüğünü alın ve görebileceğiniz bir yere koyun. Kendinize aldığınız elbisenin içine gireceğinize dair söz verin.

SOFRADA YEMEK YİYİN: Yemek saatinde kesinlikle sofraya oturun. Ayakta veya televizyon karşısında yemek yediğinizde doyduğunuzu anlamaz ve daha fazla yersiniz.

YAVAŞ YİYİN: Hızlı yemek yemek kilo aldırır bu yüzden lokmaları iyice çiğnemeyin. Hızlı yediğinizde doyduğunuzu anlayamazsınız.

SPOR YAPIN: Asla hareketsiz kalmayın spor salonuna gidecek fırsatınız yoksa ev işleri yaparakta spor kadar kalori yakabilirsiniz.

GAZLI YİYECEKLERDEN UZAK DURUN: Gazlı içecekler karın bölgemizin genişlemesine neden oluyor. Buda şişkinliğe yol açıyor.

TAM TAHILLI ÜRÜNLERİ TERCİH EDİN: Makarna, ekmek, un yerine tam tahıllıları tercih etmelisiniz. Sizi cok daha uzun süre tok tutar, kan şekerini düzenler, antioksidan sağlar.

YEMEKLERİNİZDE SOS KULLANMAYIN: mayonezi hardalla değiştirip 90 kalori tasarruf edin.

-MEYVELERİ PROTEİNLE TÜKETİN: Tek başına yediğimiz meyve vucutta yağa dönüşür bu yüzden bir protein ile yenirse yağa dönüşmez.

BOLCA YEŞİL ÇAY TÜKETİN: Böylelikle metabolizmanız daha süratli çalışıp daha çok yağ yakmış olacaksınız.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In Diyet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *

Check Also

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin!

Eşinize olan sevginizi mutlaka hissettirin! Yoksa siz de “Eşimi çok seviyorum; ama bu sevg…